Project #20659 - Economics Homework

first come up with an estimated budget of how much you think an average american family of four spends on only food in a month. Write this number on top of the paper. Then create a table or however you want to present it and write out the list of foods you think they might buy for example like 4 gallons of milk, 8 boxes of cereal etc.. And at the side of each product write an estimated guess of how much each product costs. Dont research how much that product actually costs, estimate /guess. Then add it up and compare that number with what you thought A family of four spends in a month For only food. 

Subject General
Due By (Pacific Time) 01/08/2014 08:00 am
Report DMCA
TutorRating
pallavi

Chat Now!

out of 1971 reviews
More..
amosmm

Chat Now!

out of 766 reviews
More..
PhyzKyd

Chat Now!

out of 1164 reviews
More..
rajdeep77

Chat Now!

out of 721 reviews
More..
sctys

Chat Now!

out of 1600 reviews
More..
sharadgreen

Chat Now!

out of 770 reviews
More..
topnotcher

Chat Now!

out of 766 reviews
More..
XXXIAO

Chat Now!

out of 680 reviews
More..
All Rights Reserved. Copyright by AceMyHW.com - Copyright Policy